Anasayfa / Featured / ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Üniversite adayı öğrencilerin merakla beklediği üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI (alternatif link)

ÖSYM LYS sonuçlarında olduğu gibi, yerleştirme sonuçlarını da beklenenden daha geç açıkladı. ÖSYM Başkanı LYS sonuçları açıklanırken, hata yapmamak adına acele etmeyeceklerini söylemişti. ÖSYM”nin yerleştirme sonuçlarını açıklarken de aynı politikayı takip ettiği anlaşılıyor.

Yerleştirme Sonuçları Postayla Gönderilmeyecek

Uzun yıllardır olduğu gibi bu yıl da yerleştirme sonuçları İnternet üzerinden açıklandı ve adayların ikamet adreslerine posta yoluyla gönderilmedi. Bu yüzden İnternet çıktısı resmi evrak olarak kabul edilecek. Öğrencilerin İnternet çıktısından bir kaç kopya çıkarmaları öneriliyor.

Devlet Üniversitelerine Kayıtlar İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Geçen sene birkaç devlet üniversitesinde pilot uygulaması yapılan e-kayıt uygulaması, bu sene bütün devlet üniversitelerini kapsayacak. Uygulamaya göre üniversiteye kayıt hakkı elde eden adaylar kayıtlarını ister e-kayıt yoluyla İnternet üzerinden; ister üniversiteye şahsen giderek yapabilecek. Vakıf üniversiteleri ise e-kayıt uygulamasında kapsam dışında tutuldu. Tam anlamıyla oturduğu takdirde, önümüzdeki yıldan itibaren vakıflarda da uygulamaya geçiş yapılabilir.

KYK(Devlet Yurtları) ve Burs Başvuruları Ne Zaman?

Konuyla ilgili KYK”nın yaptığı açıklama şu şekilde:

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile, ara sınıf ve yurt içi yurt dışı değişim programına katılan öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra Kurumumuz İnternet sayfası www.kyk.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

KYK Genel Bilgiler

Açıklamaya göre yerleştirme sonuçlarından hemen sonra KYK-Burs başvuru ekranı açılacak. Adaylar yurt ve burs-öğrenim kredisi başvurularını aynı ekran üzerinden gerçekleştirebilecek. Konuyla ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarına ulaşmak için Tıklayınız…

Hakkında MÜRSEL AKGÜNEY

Şunu da deneyin

ÜNİVERSİTELİ OLMANIN GETİRDİĞİ AVANTAJLAR (edu uzantılı mail)

Üniversite sınavının uzun ve zorlayıcı maratonunu geride bırakıp, hele de hedeflediğiniz programa yerleştiyseniz kutlama yapmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir